W STAJNI RUDEJ WIEDŹMY

W ramach "Programu dla szkół", który jest realizowany przez naszą szkołę przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa 12 maja 2022 r. klasy 3A i 3B odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Wartkowicach.
Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci powiązaniem i bezpośrednią zależnością pomiędzy rolnikiem, producentem i jego pracą, a owocami i warzywami oraz produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci w szkole (droga "od pola do stołu") oraz zaciekawienie dzieci sposobami uprawy i produkcji warzyw, owoców, mleka i przetworów mlecznych, upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.
W ramach pobytu w gospodarstwie, dzieci zwiedziły gospodarstwo, brały udział w zajęciach praktycznych oraz degustacji produktów z gospodarstwa, wesoło i aktywnie spędziły czas na łonie przyrody podczas zabaw i rywalizacji.
Najwięcej emocji wzbudziły zwierzęta, które zachwyciły nas przyjaznym nastawieniem i dały dużo radości. Dziękujemy za miło spędzony czas i dobre jedzonko.