Wycieczka do Teatru Muzycznego w Łodzi

W piękny jesienny poranek 11.10.18r. uczniowie klasy 4g, 4h, 5d wraz z paniami I. Mięksiak, B. Dębowską i E. Pacześną oraz rodzicami p. K. Rosiak i E. Wasilewską wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na musicalową podróż pełną przygód pt. "Madagaskar”. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do odbioru dzieła sztuki teatralnej,  kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z twórczością dla dzieci. Światowa premiera musicalu odbyła się w 2016 r., a łódzkiego w październiku 2018r. Podczas spektaklu, który wyreżyserował w sposób dynamiczny i interaktywny Jakub Szydłowski, dzieci świetnie się bawiły, tańczyły, śpiewały, a także w relacji na żywo z telewizyjnym prezenterem Maxem Golonką udzielały wywiadów i przebijały z czwórką nowojorskich zwierząt piątki. Ten bezpośredni i jakże niesamowity kontakt z aktorami oraz wspólny śpiew i taniec na długopozostaną w pamięci dzieci.