Z orężem i historią żołnierza polskiego za pan brat – sukces uczennic „Piątki”

11 czerwca 2022 r. w muzeum im. Józefa  Piłsudskiego w Sulejówku miało miejsce podsumowanie XXVII  edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Z dumą informujemy,  uczennice naszej szkoły z klasy 7 c:  Zofia Opala i Amelia Jaros  zostały jego laureatkami. Dziewczynki, upominkami rzeczowymi oraz honorowym odznaczeniem  wybitym z okazji 230.  rocznicy ustanowienia orderu Virtuti Militari, nagrodziła Mazowiecka Kurator Oświaty pani  Aurelia Michałowska – główny organizator konkursu.
W listopadzie ubiegło roku do etapu szkolnego tego konkursu  przystąpiło  9000 uczniów szkół podstawowych z całej Polski, do czwartej- centralnej części, która odbyła się w Warszawie zakwalifikowało się 70 uczniów, w tym tylko czterech z województwa wielkopolskiego. W stolicy dziewczynki zmagały się   z zadaniami z zakresu działów:  wojskowa broń i barwa, eksponat muzealny,  geografia militarna, zabytki i obiekty historyczne oraz historia oręża polskiego w sztuce, wykazując się w tych dziedzinach ogromną wiedzą. Uczennice wykorzystały trzydniowy pobyt w stolicy na zawarcie nowych znajomości oraz poznanie miasta. Atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz wrażenia ze spędzonych wspólnie chwil na długo pozostaną w ich pamięci.
Serdecznie gratulujemy!