Powiatowa Olimpiada Informatyczna 2k24

15 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbył się kolejny już finał Powiatowej Olimpiady Informatycznej. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z powiatu tureckiego. Olimpiadę poprzedziły eliminacje przeprowadzone online na platformie Microsoft Forms. Przystąpiło do nich ponad sto osób. Do kolejnego etapu olimpiady zakwalifikowało się 30 uczestników. To właśnie oni, w dniu 15 kwietnia 2024 r., w pracowniach komputerowych ZST rozwiązywali test konkursowy. Składał się on z 42 pytań z zakresu wiedzy informatycznej na poziomie szkoły podstawowej.
W eliminacjach miejskich z naszej szkoły wzięło udział 21 uczniów.
Do finału powiatowego zakwalifikowało się 6 uczniów: Jan Małecki kl. 8a, Stanisław Ignasiak 8b, Amelia Kowalska 8b, Igor Fornalczyk 7c, Jan Pakuła 7c, Aleksander Laskowski 7d.
Rywalizacja między uczestnikami była zacięta, ponieważ było o co walczyć. Jak co roku, sponsorzy ufundowali cenne nagrody m.in. np. smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, głośniki czy sprzęt gamingowy.

Zaszczytne I miejsce zdobył uczeń naszej szkoły  Aleksander Laskowski.
Jesteśmy z niego dumni. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!