Wyprawa do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu

Taką ilość atrakcji i aktywności mogła zapewnić tylko wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów, na którą 14 listopada  wybrały się uczniowie z klasy 2d i 2f.  Na samym początku dzieci zapoznały się z Elfem Ważniakiem, który  wprowadził je w historię fabularną - Melodia Świąt. Następnie w małych  grupkach dzieci wraz z Elfami Przewodnikami rozpoczęły przejście przez fabrykę, podczas którego czekały na nie różne atrakcje. Wspólne muzykowanie, nauka tańca, dmuchane zamki, zabawy ruchowe i sprawnościowe oraz wiele innych. Zadania były wykonywane zespołowo lub indywidualnie przez każde dziecko (np. pisanie listów). Na koniec dzieci spotkały się z Mikołajem w jego pięknej chacie, aby uwiecznić wizytę, ale przede wszystkim - by poinformować go, że znalazły rozsypane w Fabryce nutki Melodii Świąt. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i breloczki. Uczniowie mieli również okazję odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy i pospacerować w świątecznej atmosferze. Powrotna droga minęła na wspólnym  śpiewaniu piosenek, było bardzo wesoło. Ta wyprawa zapewne zostanie zapamiętana. Gratulacje dla uczestników wycieczki, którzy zachowywali się naprawdę wzorowo.