Świat wiedzy i eksperymentów

We wtorek 5 grudnia uczniowie klas 5 d, e, f pojechali na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było poznanie świata fizyki i chemii. Podczas warsztatów robili doświadczenia i uświadamiali sobie jak często, nieświadomie, mają kontakt z różnymi zjawiskami fizycznymi czy chemicznymi. W eksperymentarium zdobywali wiedzę z zakresu wielu nauk przyrodniczych. Największą atrakcją był dla nich pobyt w arenie laser games. Tu w ciemnych, specjalnie przygotowanych pomieszczeniach w kamizelkach i z laserowymi pistoletami mogli wykazać się sprytem, pomysłowością i taktyką, dzięki czemu zdobywali punkty i rywalizowali ze sobą. Wyjazd ten był dla wielu uczniów bardzo ciekawą formą nauki przez zabawę i możliwością spędzania czasu z kolegami i koleżankami z różnych klas.