Czytaj Biblię

W czytelni biblioteki szkolnej odbyła się czwarta edycja szkolnego konkursu czytelniczego  ph. „Czytaj Biblię”.
Konkurs zorganizowała pani Małgorzata Dziurdzińska we współpracy
z nauczycielami bibliotekarzami.
Celem konkursu było zainteresowanie dzieci treściami i wartościami płynącymi z tekstów Natchnionej Księgi, propagowanie literatury religijnej oraz przenoszenie wartości zapisanych w Biblii do codziennego życia.
W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów z klas V, którzy przygotowali i pięknie odczytali przypowieści biblijne oraz przybliżyli nam postaci Króla Dawida, Mojżesza i Św. Pawła.
Biblia jest jednym z najtrudniejszych tekstów do interpretacji szczególnie dla młodych ludzi. Piątoklasiści podjęli się tego zadania  i spisali się na szóstkę.
Jury w składzie: Katarzyna Dobrowolska, Jolanta Szczepaniak, Agnieszka Mądrachowska oraz Małgorzata Dziurdzińska oceniało interpretacje tekstu, poprawność czytania oraz emocjonalne zaangażowanie w czytany tekst.
Komisja najwyżej oceniła umiejętności interpretatorskie Laury – uczennicy klasy V b, II miejsce zajął Filip z klasy V a,  III miejsce przypadło Marcelinie z V b. Wyróżnienia otrzymali: Julia – Va oraz Zofia i Marcel z V e.
Uczestnicy biblijnych zmagań otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy. Fundatorkami części nagród były również panie Aneta Grzelak
i Anna Skonieczna.
Urozmaiceniem konkursu była przygotowana przez bibliotekarzy mini wystawa dostępnych w czytelni i bibliotece wydań Pisma Świętego i literatury religijnej dla dzieci.