Walentynki w bibliotece

14 lutego uznawany jest tradycyjnie jako dzień zakochanych. Tego dnia obdarowujemy się serduszkami, wysyłamy sobie miłosne wyznania, dowody przyjaźni i przywiązania.
Miłość jednak niejedno ma imię, a kochać można różne rzeczy w tym… książkę i czytanie.
Tego dnia bibliotekarze szkolni w budynku przy Osiedlu Wyzwolenia przygotowali dla swoich czytelników niezwykłą niespodziankę. Zaprosili uczniów na „Randkę w ciemno z książką”.
Bibliotekarze wcześniej przygotowali książki – niespodzianki zapakowane jak walentynkowe prezenty z czerwonymi kokardkami.
Uczniowie z fascynacją i ogromnym zainteresowaniem podeszli do naszej akcji. Zaciekawieni wybierali tajemnicze książki i z wypiekami na twarzy rozdzierali papier, chcąc dowiedzieć się, jaki tytuł ukrywa się w środku.
Celem akcji było rozbudzenie zainteresowania książką i biblioteką, przyciągnięcie do niej także tych czytelników, którzy na co dzień zaglądają tu tylko po lektury.