SPOTKAJMY SIĘ NA OLIMPIE

23 kwietnia w czytelni biblioteki szkolnej odbył się szkolny konkurs mitologiczny.
Drużyny reprezentujące wszystkie klasy piąte zmagały się z zadaniami konkursowymi:  rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali postacie mitologiczne po rekwizytach i fragmentach mitów, odpowiadali na pytania. Konkursowym potyczkom towarzyszyła grecka muzyka ludowa.
Uwieńczeniem konkursu były przygotowane przez klasy kilkuminutowe scenki nawiązujące do wydarzeń z mitologii greckiej. Uczniowie przygotowali przedstawienia,  dzięki którym czytelnia zaroiła się od bogów, nimf i herosów.
Obejrzeliśmy historię Kory i Demeter, uwspółcześnioną wersję Dedala i Ikara  oraz  króla Midasa i Dionizosa, klasy V b i V c nakręciły krótkie filmy ilustrujące mity - przedstawienia i filmy  przeniosły nas pod sam szczyt Olimpu.
Konkurs przebiegał w atmosferze dobrej zabawy z nutką rywalizacji, a poczynania zawodników oceniała specjalnie powołana komisja konkursowa.

A oto wyniki olimpijskich zmagań:
I miejsce - drużyna klasy V d
II miejsce - drużyna klasy V c
III miejsce - drużyna klasy V a
IV miejsce - drużyna klasy V e
V miejsce - drużyna klasy V b
VI miejsce - drużyna klasy V f

Organizatorami konkursu byli bibliotekarze szkolni.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom języka polskiego za przygotowanie uczniów do konkursu.