ZIEMIA vs PLASTIK

26 kwietnia w naszej szkole nastąpiło podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu Światowy Dzień Ziemi 2024 a tegoroczne hasło to ZIEMIA vs PLASTIK. Uczniowie z klas 5-8 swoją wiedzę na temat ekologii, problemu ogromnej ilości plastiku oraz sposobów dbania o naszą Planetę pogłębiały na zajęciach przeprowadzonych przez wychowawców. Ponadto każda klasa przygotowała hasło oraz plakaty o tematyce ekologicznej, które umieszczone zostały na oknach szkolnych korytarzy. Przez tydzień można było oglądać wystawę poświęconą problemowi i zagrożeniom jakie powoduje plastik. Obchody Światowego Dnia Ziemi to dla naszych uczniów czas uświadomienia sobie jak wielką wartością jest planeta oraz jak bardzo potrzebne są działania mające ją chronić. Nasi uczniowie, jako przyjaciele przyrody wiedzą, dlaczego należy dbać o środowisko. Serdecznie dziękujemy Wychowawcom i Dzieciom za zaangażowanie się w realizację tego projektu.

Earthday.org żąda zmniejszenia produkcji WSZYSTKICH tworzyw sztucznych o 60% do 2040 r. Jednak każdy z nas może przyczynić się zbliżenia się do tego celu, poprzez zmniejszenie korzystania z tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu. Statystyczny Polak rocznie sięga po ponad 400 opakowań foliowych. Co się z nimi później dzieje? Wiele z nich niestety trafia do środowiska naturalnego. Z raportu Programu Środowiskowego ONZ wynika, że do 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Dlatego tak ważna jest edukacja i działanie!
Działajmy razem! Chrońmy naszą planetę!