Dzień Chłopaka

Rodzice uczniów kl. II d wraz z wychowawczynią Jolantą Idziak zorganizowali  dla swoich dzieci Dzień Chłopaka w Gospodarstwie Agroturystycznym w Olszówce. Dziewczynki złożyły swoim chłopakom życzenia i wręczyły im upominki. Następnie dzieci szukały skarbów jesieni, przeliczały je i nazywały. Zbierały grykę na polu. Karmiły zwierzęta co sprawiło im najwięcej radości, szczególnie karmienie małych kociąt. Dużą atrakcją była przejażdżka wozem. Dzieci poznały dawne sposoby kiszenia kapusty a chłopaki w nagrodę, że to ich Święto udeptywali kapustę w beczce. Było przy tym wiele śmiechu i radości. Dziewczynkom tym małym i dużym w nagrodę, że były pierwsze w zbieraniu gryki p. Ewa uplotła piękne wianki na głowę. Dzieci mogły również pobawić się w sklep. Sprzedawały i robiły zakupy.  Na świeżym powietrzu mogły zagrać w piłkę. Na sam koniec było ognisko przy którym zajadaliśmy się ziemniakami z masłem. Wszystkie dzieci wróciły radosne do szkoły i dopytywały kiedy będą mogły znowu tu przyjechać. Dziękuję bardzo za pomoc w opiece nad dziećmi p. Hani Światowej-Szałek oraz mamom p. Wodzińskiej, p. Stęcel, p. Jeske.