Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły uzyskały bardzo wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. W dniu 7 czerwca na uroczystej gali, która odbyła  się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie odebrały nagrody i przyjęły gratulacje.
Tak wysoką punktacją może poszczycić się Kinga Korzeniowska z klasy 3 d, która w kategorii Maluch uzyskała 97 punktów na 120 możliwych , otrzymując wynik bardzo dobry oraz  Tatiana Smak z klasy 8c , która w kategorii Kadet zdobyła 119 punktów, również otrzymując wynik bardzo dobry. Tatiana powtórzyła swój sukces, gdyż w poprzednich latach również zdobywała wyniki bardzo dobre w kategoriach Kadet, Benjamin i Maluch.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Konkurs organizowany jest przez Kangourou Sans Frontières Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronują mu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Liczba uczestników zgłoszonych do konkursu w samym rejonie konińskim to  2 495.Z naszej szkoły w tegorocznej edycji konkursu startowało ponad 90 uczniów. Kangur Matematyczny to międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Co roku bierze w nim udział około 6 milionów uczniów z całego świata, w tym niemal 400 tys. młodych Polaków. Obecnie jest to najpopularniejsza impreza matematyczna na świecie.