Pogadanka na majówkę

W naszej szkole odbyły się pogadanki z podkom. Marzeną Kwaśną w związku z nadchodzącą majówką. Zostały poruszone kwestie przebywania dzieci i młodzieży bez opieki rodziców po godzinie 22:00 poza domem. Ważnym tematem okazały się również relacje między uczniami - uczuleni zostali na zjawisko hejtu oraz nękania. Odpowiedzialność za używanie zabawek typu laser była ważnym tematem rozmowy i wynikających z prawa lotniczego obostrzeń celowania wiązki w kierunku statków powietrznych. Ostatnim tematem było omówienie używania zabawek na wodę i oblewanie się nawzajem wodą w szkole - skutki nieszczęśliwych wypadków i roszczeń, często zgłaszanych na komendę w przypadku małoletnich.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie w sposób rzeczowy informacji pod refleksję dzieci.

Małgorzata Bulska, Joanna Marciniak, Roman Kacprzak
3P