Rozstrzygnięcie konkursu „Barwy powstania”

7 stycznia 2024r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu historyczno plastycznego „Barwy powstania”.  Celem konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Odra-Niemen pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej była promocja wśród dzieci i młodzieży historii oraz  bohaterów Powstania Wielkopolskiego.
Do organizacji nadesłano 397 prac z 59 szkół województwa wielkopolskiego. Wśród nagrodzonych w kategorii klas III- IV  znalazła się uczennica naszej szkoły - Kinga Korzeniowska z klasy IV D, której komisja konkursowa przyznała III miejsce za pracę pt. „Generał Stanisław Taczak”. Po uroczystej gali wręczenia nagród i podziękowań dla szkół uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego.
Gratulujemy Kindze i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji!