Zabawa czytelnicza - Budzimy wiosnę!

Wraz z początkiem wiosny biblioteka szkolna zaproponowała zabawę czytelniczą ph. Budzimy wiosnę!
A jak?
Obowiązkowo - książkowo!
Zadanie polegało na odszukaniu wiosennych fragmentów w przeczytanych książkach dla dzieci i młodzieży. Cytaty miały być zwięzłe, krótkie, uniwersalne i koniecznie wiosenne! Takie, że po przeczytaniu każdy może powiedzieć - "Wiosna, ach, to TY!!!" Zabawie skierowana była zarówno dla dzieci, jak i rodziców, bo przecież książki też można czytać wspólnie, prawda?
Na ciekawe wiosenne cytaty czekamy całą wiosnę. Nadesłane propozycje będziemy na bieżąco publikować :)

Poniżej kilka najciekawszych cytatów:

Jan Brzechwa

"Przyjście wiosny"

"Naplotkowala sosna że już zbliża wiosna
Kret skrzywił się ponuro:
-Przyjedzie pewno furą....
Jeż się najeżył srodze:
-Raczej na hulajnodze.
Wąż syknął:Ja nie wierzę,
Przyjedzie na rowerze.

Jakub kl. 3d

WIOSNA

Wiosno moja miła,
Zima się skończyła.
Śnieg przestanie padać,
Ptaki zaczną wesoło rozmawiać.

Oliwia kl. 2a

i klika propozycji od Vanessy z 2e:

Wiosna

Kiedy piękna jest pogoda,w domu siedzieć wszystkim szkoda.
Instrumenty wiozą brzdące.
Koncert będzie dziś na łące!

książka "Wesołe rymowanki"

"Zagroda chłopska"

Wiosną z pączków rozwijają się kwiaty i liście. Zwierzęta budzą się z zimowego snu.Ptaki rozpoczynają budowę gniazd, natomiast te,które na zimę odleciały do ciepłych krajów, powracają do swych siedzib.Motyle,którym udało się przeżyć zimę, fruwają zapylając pierwsze wiosenne kwiaty.

Dzwoneczek

Rankiem królowa przybyła na  plac Wiosny. Jakże wielkie było zdumienie wszystkich zgromadzonych, gdy ujrzeli, że Wieczny Kwiat zakwitł. Podlewany cała noc dzięki przemyślanym urządzeniom Cynki Dzwoneczek,wyglądał prześlicznie. Władczyni elfów nie kryła swej wdzięczności,wielokrotnie dziękowała Cynce za uratowanie wiosny.

"Wiersze naszego dzieciństwa"

Oj, ty rzeko ,oj ty sina,
Lody tobie nie nowina;
Co rok zima więzi ciebie,
Co rok wichry mkną po niebie.
Aż znów przyjdzie
Wiosna hoża