Wystawa w Muzeum Miasta Turku

16 kwietnia dzieci z klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami wybrały się do Muzeum Miasta Turku na wyjątkową wystawę pt. „Za siedmioma górami…- bajki braci Grimm”, która przyjechała z Muzeum Lalek w Pilźnie. Wybrane bajki autorów zostały zaaranżowane w scenerii miasta Hanau- rodzinnego miasta braci Grimm. Wystawa prezentuje następujące baśnie „Czerwony kapturek”, „Wilk i siedem koźlątek”, „Żabi król”, „Królewna Śnieżka”, „Złota gęś” oraz „Roszpunka”. Każda lalka prezentowana na wystawie to istne dzieło sztuki, własnoręcznie wykonane lalki teatralne powstały w pracowni artystycznej „Kasia”, która znajduje się w Muzeum Lalek w Pilźnie. Wystawa została uzupełniona oryginalnym teatrzykiem „Kasper” z roku 1930 ze scenariuszami z tego okresu oraz teatrzykiem pacynkowym. Dodatkowo dzieci obejrzały bajki w mini kinie. Dziękujemy pani Marcie Baranieckiej za czas dla nas i za miłą atmosferę.