Wycieczka klasy 3d na Komendę Powiatową Policji w Turku

Klasa 3d wraz z nauczycielami tej klasy dnia 22.04.2024r. odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Turku.
Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo.
Wizyta rozpoczęła się na dyżurce, gdzie serdecznie przywitała nas pani policjantka Podkom. Marzena Kwaśna . Następnie pani policjantka opowiedziała o pracy policji i po kolei piętrami zwiedziliśmy budynek Komendy Powiatowej Policji.
Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt, który wykorzystują policjanci do swojej pracy: latarkę, lizak stop, kajdanki, pałkę policyjną.
W czasie spotkania pani policjantka przypomniała nam numer alarmowy na policję 997 i 112.
Udzieliła nam również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniała jak prawidłowo zawiadamiać służby ratunkowe w sytuacji wypadku, pożaru itp.
Spotkanie z Panią Policjantką wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole oraz przyniosło wiele radości.
Dziękujemy serdecznie tacie Julii Sadłowskiej za zorganizowanie wycieczki.