Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Dlatego też, Samorząd Uczniowski zadbał o niecodzienny klimat i odrobinę magii. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono w pięknych mikołajowych czapkach. Zachętą do tego była ciesząca się dużą popularnością akcja „Kto w świąteczny gadżet przyjdzie do szkoły ubrany ten nie będzie pytany”. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami sprawdzili liczbę uczniów biorących udział we wspomnianej zabawie. Zwycięstwo odniosła klasa I A, w której czapki i inne „świąteczne gadżety” mieli wszyscy uczniowie – 26 osób. Było też wspólne zdjęcie w auli szkoły, gdzie podczas długiej przerwy odbył się „zlot mikołajowych czapek”. Uczniowie klas I-III mieli również okazję wykazać się umiejętnościami plastycznymi kreując postać świętego mikołaja. Wybór najpiękniejszej pracy był wielkim wyzwaniem. A oto nagrodzeni autorzy:

Joanna P. kl. I B
Gracjan B. kl. 1 E
Krysia D. kl. II C
Kasia P. kl. III D
Wiktoria J kl. II C

Klasy IV –V uczestniczyły w „mikołajkowym konkursie zespołowym”, któremu przewodniczyły zadania z języka polskiego, związane z gramatyką, ortografią i czytaniem ze zrozumieniem. Najlepiej poradziły sobie:
Klasa V C ( Oliwia S., Wiktoria Z., Emilia Ś.) – I miejsce
Klasa IV C ( Iga G., Michał B., Gabrysia J.) – II miejsce
Klasa IV A (Oksana Z., Tosia M., Vanessa G) – III miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.