Konkurs historyczny "Rok 1920. Bitwa warszawska." - rozstrzygnięcie.

W dniach 13-25 sierpnia 1920 r. miała miejsce osiemnasta, decydująca bitwa w dziejach świata - bitwa warszawska zwana także cudem nad Wisłą. W tym roku mija setna rocznica tego, jakże ważnego zwycięstwa armii Józefa Piłsudskiego nad żołnierzami bolszewickiej Rosji. Uratowało ono niepodległość naszej ojczyzny oraz zahamowało marsz rosyjskiego komunizmu na zachód Europy.

Chcąc przypomnieć wydarzenia z roku 1920, nauczyciele historii przygotowali dla uczniów klas siódmych i ósmych konkurs, który poległ na napisaniu kartki z pamiętnika uczestnika zmagań wojny polsko-bolszewickiej lub przygotowaniu rysunku przedstawiającego scenę batalistyczną lub portret bohatera wydarzeń z tamtego okresu.

Ocena prac dla komisji konkursowej okazała się nie lada wyzwaniem. Różnorodność wspomnień, połączenie w zapiskach pamiętnikarskich wątków emocjonalnych, miłosnych z prawdą historyczną, w fantastyczny sposób oddawało atmosferę i przeżycia ludzi walczących o odzyskaną Ojczyznę. Wszystkim  uczestnikom należą się wielkie gratulacje za wykonaną pracę.

Ostatecznie postanowiono przyznać:
I miejsce – Julii Łukaszewskiej  (kl. 7C) i Kacprowi Nowakowi (kl.7A)
II miejsce – Gabrieli Durczyńskiej (kl.7B) i Adamowi Dębowskiemu (kl. 7C)
III miejsce – Konstancji  Bytniewskiej (kl. 7B)
oraz wyróżnienie  dla  Nikoli Maciaszek (kl.8B).
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Dyrekcja i Rada Rodziców szkoły.