Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
Dzień Ziemi w naszej szkole był okazją do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje sadzenia drzew, rozwiązywanie zadań i zagadek ekologicznych, oglądanie filmów edukacyjnych oraz szkolna dyskoteka. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego. Ważnym odbiorcą wszystkich akcji są dzieci i młodzież, od których zależy przyszłość naszej planety.