Wizyta w zagrodzie "Olszówka"

W piękny słoneczny poranek 11 kwietnia klasa 2d wybrała się z opiekunami na pierwsze z trzech cyklicznych zajeć organizowanych przez Zagrodę edukacyjną "Olszówka". Podczas spotkań dzieci mają możliwość  m.in. sprawdzać  jak funkcjonuje ogród, jak powstaje kompost, poznawać roznorodność świata nasion, wykonywać własne zasiewy, przygotowywać własny oprysk, nauczyć się dbać o zwierzęta. Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się dużo o życiu kóz anglonubijskich, które są nazywane inteligentnymi "arystrokratkami". Mogliśmy je przytulać i karmić. Okazało się, że uwielbiają być głaskane, wykazują dużą potrzebę obcowania z człowiekiem i reagują na swoje imiona. Poza tym chętne osoby mogły wydoić kozę. Nie wiedzieliśmy nawet, że w naszej klasie mamy mistrza dojenia, którym okazał się Aleksy. Sadzilismy ząbki czosnku, przygotowywaliśmy produkty do pysznej zupy jarzynowej, której mogliśmy skosztować. Pani Ewa, właścicielka zagrody  poczęstowała nas świeżo upieczonym chlebem, który był przepyszny. Mieliśmy róznież czas na gre w piłkę i zabawy w ogromnej piaskownicy. To były bardzo udane lekcje na świeżym powietrzu, dzięki którym dowiedzieliśmy się dużo nowych rzeczy,została zaspokojona nasza potrzeba ruchu, a zmysły wyostrzyły się jeszcze bardziej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, które odbędą się w maju.