ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Poniedziałek 30 września 2019 roku był dniem wyjątkowym dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku. Uczniowie odświętnie ubrani w granatowych biretach z entuzjazmem złożyli na sztandar szkoły ważne przyrzeczenie „…być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”
Punktem kulminacyjnym był sam akt pasowania na ucznia. Po uroczystości pasowania dyrektor szkoły pani Zdzisława Kośla oraz przedstawiciel rady rodziców pani Monika Gruszczyńska – Smak skierowali do dzieci słowa wzruszeń i życzliwości.
Uczniowie otrzymali od wychowawców pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali ich prezentami
Na koniec każda klasa zrobiła sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i wychowawców.