Mikołajki - radość i uśmiech dla dzieci

...Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski….

...tak śpiewali uczniowie klasy II e podczas spotkania mikołajkowego, które odbyło się 12 grudnia w naszej szkole zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nauczania Integracyjnego Dzieci i Młodzieży.
Uczniowie zostali przygotowani przez p. Elżbietę Trawczyńska i p. Beatę Cybulską, a oprawą muzyczną zajęła się p. Agnieszka Piąstka.
Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii zaprezentowali inscenizację bożonarodzeniową. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie, anioły i pasterze. Na zakończenie zostały złożone życzenia świąteczne. Zgromadzona publiczność wynagrodziła uczniów gromkimi brawami.
Gościem uroczystości był burmistrz Jerzy Kurzawa, który przybył do dzieci z życzeniami i wielką torbą słodkości.
Wiele emocji dostarczył dzieciom oczekiwany Mikołaj z prezentami.
Radości i zadowolenia ze strony dzieci nie było końca. Każde z nich było uśmiechnięte i szczęśliwe.
Na realizację uroczystości pozyskano fundusze z budżetu Gminy Miejskiej Turek, od firm z Turku oraz od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5.
Wszystkim zaangażowanym rodzicom z kl. II e oraz młodzieży z Wolontariatu prezes stowarzyszenia – Elżbieta Trawczyńska i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 bardzo dziękują.