Z życia szkoły

Warsztaty z panią Kasią, czyli jak zrobić wielkanocną palmę

Warsztaty z panią Kasią, czyli jak zrobić wielkanocną palmę
 
Jak zrobić tradycyjną palmę wielkanocną przekonały się dzieci z klasy 2e Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, które tradycyjnie już uczestniczyły w rodzinnych warsztatach okolicznościowych. Zajęcia online odbyły się 24 marca 2021 r. Na zaproszenie wychowawczyni, pani Elżbiety Pacześnej, całe rodziny zgromadziły się przed komputerami, a instruktażu udzielała p. Katarzyna Cieślak, plastyk z Miejskiego Domu Kultury w Turku. 
Wykonanie palmy jest procesem dość długim i pracochłonnym. Najpierw dzieci nauczyły się robić wiosenne kwiaty z bibuły. Następnie przyszedł czas na tworzenie palm. Dzieci wykorzystały zgromadzone wcześniej materiały: trawy, bazie, borówki, bukszpan, gipsówkę, forsycje oraz oczywiście wykonane samodzielnie kwiaty z bibułki. Gotowe palemki każdy ozdobił wstążkami w wiosennych barwach, motylkami i jajeczkami. Nie zabrakło również piórek.  
Wszyscy uczestnicy mieli ręce pełne roboty – od najmłodszego po najstarszego członka rodziny. Dzięki współpracy i świetnej zabawie mogliśmy na koniec podziwiać piękne palemki.
Tworzenie dekoracji świątecznych to cenny czas spędzony w gronie najbliższych. Doceniają to rodzice i dzieci.
 

Galeria