Zaproś mnie na swoją lekcję

Rok szkolny, jakże wyjątkowy, dobiega końca a wraz z nim tegoroczna edycja ogólnopolskiej akcji nauczycieli Zaproś mnie na swoją lekcję, w której aktywnie uczestniczyła społeczność Szkoły Podstawowej nr 5.
Projekt, którego inicjatorkami są Irmina Żarska oraz Magdalena Krajewska, połączył nauczycieli i uczniów z całego kraju a nawet z zagranicy. Zapraszaniu gości na lekcje on-line przyświecały idee: twórczej, kreatywnej edukacji, spotkań z ciekawymi ludźmi, poszerzania zainteresowań i przyjemniejszej realizacji podstawy programowej.
Uczniowie klas IV - VIII od lutego do maja uczestniczyli w dwunastu spotkaniach:

• Turek współczesny - historia miasta po II wojnie światowej - Bartosz Stachowiak,
  • Turek w starym kadrze - Bartosz Stachowiak,
  • Myślografia - Małgorzata Górka,
  • Historia Auschwitz - Anna Foks,
  • Wprowadzenie do WordArtu - Angelika Martałek,
  • Akcja Kapibara - przełamywanie stereotypów - Monika Grochowska,
  • Anoreksja i jej skutki - Joanna Tomczyk,
  • Prawosławie i jego obrzędowość w Polsce - Ewa Surel,
  • Na zamku w Łęczycy - dr Tomasz Stolarczyk,
  • Katastrofy klimatyczne - Beata Grzelka,
  • Moje azjatyckie podróże -Sri Lanka - Małgorzta Kusz,
  • Korona w czasach koronowirusa czyli o polskich insygniach koronacyjnych- Anna Błajda-Leman.

Interesująca forma, zaangażowanie i aktywność uczniów podczas zajęć oraz szerokie możliwości technologiczno- informatyczne jakimi dysponuje szkoła, to elementy, które sprawią, że projekt będzie kontynuowany w jeszcze szerszym wymiarze także w przyszłym roku szkolnym.