Dziadzio Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie mikołajki. Został on zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nauczania Integracyjnego Dzieci i Młodzieży.

Uczniowie kl. I e w pięknych strojach mikołajkowych zaprezentowali inscenizację pt. "Idzie Mikołaj", na którą składały się wiersze i piosenki.

Gościem uroczystości był burmistrz Jerzy Kurzawa, który przybył do dzieci z życzeniami i wielką torbą słodkości.
Wiele emocji dostarczył dzieciom oczekiwany Mikołaj, który przybył z prezentami. Radości i zadowolenia ze strony dzieci nie było końca. Każde dziecko było uśmiechnięte i szczęśliwe.

Na realizację uroczystości pozyskano fundusze z budżetu Gminy Miejskiej Turek, od firm z Turku oraz od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5.

Wszystkim zaangażowanym rodzicom z kl. I e i IV f oraz młodzieży z Wolontariatu prezes stowarzyszenia – Elżbieta Trawczyńska i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 bardzo dziękują.