Wycieczka do Zoo w Borysewie

W dniu 19 września 2023r. dzieci z klasy 2d i 2e wraz opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zoo w Borysewie. Przed wyjazdem nauczyciele przypomnieli zasady bezpiecznego podróżowania. Celem tej wyprawy była integracja dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i ciekawości, wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień gatunki oraz  obserwować jak są karmione. Ba, nawet miały możliwość samodzielnie karmić pelikany. Jedną z atrakcji był przejazd Zookolejką z  przewodnikiem, który zapewnił wszystkim,  interesujący komentarz dotyczący oglądanych   zwierzaków. Uczniowie poznali nie tylko ich nazwy i zwyczaje, ale również wiele zabawnych anegdotek z życia  Ogrodu Zoologicznego. Pobyt w ZOO dostarczył  wszystkim radości i zapewne był wspaniałą lekcją przyrody. Drugoklasiści wrócili pełni nowych wrażeń, ciesząc się z wyprawy i zakupionych pamiątek.