Powitanie jesieni

Uczniowie klasy 2e  SP 5 wraz wychowawcą p. E. Pacześna i opiekunkami p. A. Skonieczną oraz  p. K. Kalinichenko 23 września 2020r. powitali jesień w Gospodarstwie Agroturystycznym  w Olszówce u p. Hadław.
Na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi karmienie małych kociąt i innych zwierząt, sesja zdjęciowa z kogutem, zarobienie i upieczenia podpłomyków, zbieranie i pieczenie ziemniaków oraz jabłek, zbieranie żołędzi, liści czy gryki. Oczywiście w zajeciach nie zabrakło treści edukacyjnych np. robienie albumu jesiennych skarbów, zabawa w sklep – nazywanie owoców i warzyw, ważenie, liczenie, wydawanie pieniędzy oraz kultura zachowania się w sklepie. Pogoda była wspaniała, więc dzieci mogły pograć w piłkę nożną i siatkową. Uczniowie tej klasy już nie pierwszy raz uczestniczyli w tego typu warsztatach. Zadowoleni zapewniali, że wrócą z przyjemnością.