Jesień w zagrodzie

6 października 2020 r. uczniowie klasy 2c wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Olszówce. Dzieci bardzo miło spędziły czas korzystając z wielu atrakcji: karmienie małych kotów, kozy i kucyka, pieczenie ziemniaków, zbieranie kaszy gryczanej, wykonanie ludzików z żołędzi, zabawa w sklep – sprzedaż warzyw i owoców, kiszenie kapusty.

Wszyscy chętnie oglądali i podziwiali zwierzęta z wiejskiego podwórka np.: kury, koty, koguta, kuca, królika i kozę. Zwierzęta okazały się niezwykle łagodne, pozwalały się dzieciom dotykać i głaskać. Można było odbyć przejażdżkę traktorem, spacerować w jesiennej aurze, zrywać kwiaty i badyle gryki, które później były wykorzystane do wykonania „Pani Jesieni”. Pobyt przeplatany był wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu, której towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości. Dzieci miały wiele cudownych wrażeń, które udało się upamiętnić na zdjęciach. Dzieci dziękują Pani Ewie Dzieran - Hadław za zorganizowanie tak wspaniałych zajęć.

Zobacz wideo z naszej wycieczki:  >> kliknij tutaj <<