Rajdy z historią w tle

Tradycją naszej szkoły jest organizowany corocznie jesienią rajd rowerowy  „Śladami II wojny światowej w mojej okolicy”. Ze względu na duże zainteresowanie impreza wyjątkowo odbyła się dwukrotnie.
W pierwszym wyjeździe - 25 września, uczestniczyli uczniowie klas ósmych, w drugim, który odbył się 5 października, wzięli udział uczniowie klasy 7 b i d. Uczestnicy rajdów odwiedzili symboliczny grób generała M. M. Smorawińskiego - zamordowanego w Katyniu w 1940 r., cmentarz żydowski zniszczony przez hitlerowców w 1942 r. oraz miejsce egzekucji żołnierzy AK z oddziału Groźnego AK w małoszyńskim lesie. Wyjazdy zakończyło tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy sportowe. Opiekunami uczniów byli: Iwona Kałużna, Lidia Tylki, Sylwia Nejman, Waldemar Staszak, Przemysław Grąbkowski, Roman Kasprzak oraz Izabela Lis i Beata Grzelka.
Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu rajdów i pełnienie roli przewodnika podczas obu wyjazdów, należą się Bartoszowi Stachowiakowi - dyrektorowi Muzeum Miasta Turek MT.