Cudowna podróż na polską wieś do Zagrody Olszówka

Wycieczka na wieś to odpoczynek od codzienności, hałasu i pospiechu, dlatego 16 września 2021 r. wesoła gromada uczniów klas 5d i 5e wybrała się w cudowną podróż na swojską, polską wieś do Zagrody Olszówka, gdzie powitali nas przemili gospodarze.
Czekały tam na nas sielski krajobraz, sekrety życia na wsi oraz moc przeróżnych wrażeń. Jesienne barwy drzew, borowiki w zagajniku, zagon wielkich i małych dyni zachwyciły wszystkich.
Dzieci pałaszowały ziemniaki w mundurkach okraszone masłem; zdrowe, ekologiczne jabłka; zupę dyniową, którą same przygotowały; a zapobiegliwsi - kiełbaski z ogniska. Oj, jeszcze dzisiaj towarzyszy nam zapach tych jakże smacznych potraw.
Atrakcją były też pełne radosnych okrzyków przejażdżki wozem; samodzielne wykonanie jesiennych wianków do ozdoby klas i szkoły oraz gra w piłkę nożną na dużej zielonej polanie.
Dzieci mogły obserwować życie zwierząt: kur, kotków i króliczków, a chętnych do ich głaskania i noszenia nie brakowało, wręcz przeciwnie, trzeba było dozować kolejno tę przyjemność.
Uczniowie byli niezwykle zadowoleni z wyjazdu na wieś, a narzekali tylko na to, że trzeba już wracać.
Celami wycieczki były: integracja zespołu klasowego, wzmacnianie międzyklasowych więzi koleżeńskich, ekologia i zdrowe odżywianie oraz ich wpływ na zdrowie, promocja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Nad uczniami nadzór sprawowały organizatorki wycieczki: wychowawczynie – p. Emilia Wyrwa oraz Joanna Grzelak, a także opiekunki wycieczki - p. Aneta Dziura oraz p. Urszula Urzędowska - przedstawicielka rady klasowej rodziców.