Wycieczki

Ile piękna jest w naszej stolicy

Poniedziałek, 25 kwietnia… Na ten dzień z wielką radością i utęsknieniem czekali uczniowie klasy IIIe i IVd, gdyż to właśnie wtedy rozpoczęła się dwudniowa wycieczka do Warszawy. Dzieci wraz z opiekunami, panią Elżbietą Pacześną, Barbarą Dębowską, Anetą Bartczak, Joanną Marciniak i panią Justyną Kubiak, punktualnie zjawili się na miejscu zbiórki. Choć pogoda nie zapowiadała się najlepiej, nikomu to nie przeszkadzało, bo dobry humor i pozytywna energia towarzyszyła każdemu z nas. 
 
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich, gdzie wspólnie z panią przewodnik wędrowaliśmy pięknymi alejkami a obok nas biegały wiewiórki i przechadzały się piękne pawie. Zobaczyliśmy letnią rezydencję króla Stanisława Augusta, amfiteatr, pomnik Fryderyka Chopina. Następnie spacerowaliśmy po Starym i Nowym Mieście, gdzie pani przewodnik w sposób bardzo ciekawy i zachęcający do słuchania opowiadała nam o Zamku Królewskim, Kolumnie Zygmunta III Wazy, pomniku Syrenki oraz pomniku Małego Powstańca. Kolejnym punktem programu było długo oczekiwane zwiedzanie Stadionu Narodowego. Siedzieliśmy na trybunach, zwiedziliśmy salę konferencyjną oraz widzieliśmy szatnie naszych piłkarzy, ich oryginalne koszulki i zdjęcia zawodników– naszym zachwytom nie było końca! 
 
Zmęczeni, ale pełni energii udaliśmy się do hotelu Perła. Po zakwaterowaniu i pysznej obiadokolacji przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu. Piękny sosnowy las, zielona przestrzeń wokół sprawiła, że do późnych godzin wieczornych graliśmy w piłkę, urządzaliśmy zawody, tańczyliśmy i biegaliśmy. I w końcu przyszedł czasu na pierwszą noc poza domem w obecności kolegów, koleżanek i opiekunów. 
 
Drugi dzień rozpoczął się pysznym śniadaniem, po którym udaliśmy się do Manufaktury Cukierków. Uczestniczyliśmy w pokazie wyrabiania cukierków, kosztowaliśmy łakoci i zakupiliśmy różne słodkości dla naszych najbliższych. Kolejną niesamowitą atrakcją był przejazd metrem – nawet niektórzy z nas nie sądzili, że wzbudzi to tyle emocji i wrażeń. Metrem ekspresowo dotarliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy zobaczyć i doświadczyć wielu zjawisk, o których czasami nawet jeszcze nie słyszeliśmy. Ostatnim punktem programu była gra terenowa w ogrodach Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Pod czujnym okiem pani przewodnik rozwiązywaliśmy rebusy, zagadki, ćwiczyliśmy swoją spostrzegawczość, cierpliwość, aby dojść do celu- znaleźć klucz do fasad pałacu. Ciekawostki mitologiczne, przepiękne ogrody i pałac w Wilanowie na długo pozostaną w naszej pamięci.  
 
Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem piękna naszej stolicy oraz licznych atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. 

Galeria