Podsumowanie projektu autorstwa Fundacji Uniwersytet Dzieci: Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?

Klasa 3d wraz z nauczycielem panią Marleną Nykiel - Wojciechowską od września 2023r. do kwietnia 2024r. brała udział w projekcie: Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?, którego celem było rozwijanie kompetencji społecznych.
Podczas przeprowadzonych lekcji uczniowie pracowali zespołowo, poszukując kreatywnych rozwiązań, a także uczyli się rozpoznawać co czują inni. Dzięki temu wzmacniali umiejętność nawiązywania relacji, empatii oraz świadomości własnych emocji.
Projekt zakładał realizację 8 lekcji w ciągu całego roku szkolnego.
Obejmował on rozmowę i naukę o uniwersalnych wartościach: kreatywności, wyobrazni, mocy słów, empatii oraz oswajania strachu.
Realizując projekt cel był taki aby dzieci rozwinęły swój potencjał twórczy i intelektualny, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać, a także aby potrafiły w pełni korzystać ze swoich talentów wiedzy i możliwości.
Przy realizacji projektu nauczyciel miał możliwość korzystania z wielu narzędzi i pomocy dydaktycznych celem urozmaicenia zajęć.
Było to bardzo ciekawe doświadczenie zarówno dla nauczyciela jak i uczniów.
Za udział w projekcie uczniowie klasy 3d zostali nagrodzeni Dyplomami, a nauczyciel Certyfikatem.