Przerwa z kostką Rubika

W dniu 17 kwietnia z okazji światowego Dnia Kostki Rubika uczniowie zostali zaproszeni do udziału we wspólnej zabawie z popularną układanką. Na „Przerwie z kostką Rubika” wybrano mistrza w speedcubingu, czyli w układaniu kostki na czas. Bezkonkurencyjny okazał się uczeń klasy 2e, któremu zajęło to zaledwie 33 sekundy. Kolejni śmiałkowie również wykazali się wyjątkowymi zdolnościami. I tak: I miejsce zajął Henryk Krupecki kl.2e,II miejsce Antoni Budka kl.3e, III miejsce Aleksander Wlazło 2a. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody.
Gratulacje!!!

Zachęcamy wszystkich uczniów do zabawy z kostką Rubika, bo to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu. A oto jej plusy:
Kształtuje wyobraźnię (zwłaszcza przestrzenną) i spostrzegawczość.
Wymaga logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania problemów, co może pomóc w rozwoju umiejętności analitycznych i kreatywnego rozumowania. Wspiera tzw. myślenie nieszablonowe.
Uczy koncentracji.
Rozwija pamięć, także pamięć mięśniową.
Może być fascynującym wyzwaniem, które dostarcza satysfakcji po rozwiązaniu. To również świetna forma rozrywki i zabawy w każdym wieku.
Pomaga w redukcji stresu, działając jak pewnego rodzaju medytacja.
Uczy cierpliwości i wytrwałości.
Wymaga precyzji ruchów i koordynacji ręka-oko, co może pomóc w rozwoju umiejętności manualnych.
Zatem do dzieła!