Wycieczka do stolicy

7 listopada uczniowie klas 4a i 4d wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pogoda tego dnia była wymarzona i sprzyjała  zwiedzaniu  Starego Miasta, podziwiania jego niepowtarzalnej  architektury, klimatu i poznawania naszej historii. Udało nam się obejrzeć uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego  Żołnierza, co wywarło  na nas duże wrażenie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Stadion Narodowy. Z najwyższych miejsc widowni podziwialiśmy płytę stadionu,  a następnie wraz  przewodnikiem  odwiedziliśmy szatnie naszej reprezentacji, sale pomeczowych konferencji, salon odnowy biologicznej oraz  areszt dla niezdyscyplinowanych kibiców.

Ostatnim miejscem na mapie naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, które zachęca do odkrywania nieznanego i zdobywania nowych umiejętności.  Tutaj nie było  czasu na nudę. W strefie eksperymentowania uczniowie  mieli do dyspozycji około 200 stacji doświadczalnych, gdzie mogli samodzielnie podejmować próby badawcze  i wyciągać  wnioski.

Był to niezwykle udany dzień, pełen pozytywnych wrażeń i emocji.  Jesteśmy już pewni, ze naszą stolicę odwiedzimy jeszcze nie jeden raz.