„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”

Uczniowie klasy 1e SP 5 wraz wychowawcą p. E. Pacześna i opiekunami p. Dalią Dominiak, p. Martyną Barciś i p. Krystianem Andrzejczakiem 21 marca 2023r. powitali wiosnę w Gospodarstwie Agroturystycznym w Olszówce u p. Hadław.
Na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi karmienie króliczków i innych zwierząt, opieka nad maleńkimi koźlątkami, zarobienie i upieczenie chleba, obieranie warzyw, zrobienie marzanny i jej spalenie oraz posiłek przy ognisku. Oczywiście w zajęciach nie zabrakło treści edukacyjnych, np. przypomnienie tradycji związanych z powitaniem wiosny, sianie owsa i przygotowywanie ozdobnej donicy. Gospodarze przygotowali zupę warzywną, która z ciepłym, własnoręcznie zrobionym chlebem smakowała wyśmienicie. Pogoda była wspaniała, więc dzieci mogły pograć w piłkę nożną i pobawić się w gotowanie, robienie lodów oraz ich sprzedaż. Z wielkim zapałem dzieci zrobiły ekologiczną marzannę, którą spaliły w ognisku. Uczniowie tej klasy już nie pierwszy raz uczestniczyli w tego typu warsztatach, ale mimo to bardzo zadowoleni zapewniali, że wrócą do Olszówki z przyjemnością.