Literacka Nagroda Nobla

Literacką Nagrodę Nobla za 2018 r. w dziedzinie literatury, otrzymała Olga Tokarczuk za „narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją ujawnia przekraczanie granic jako formę życia”. Komitet Noblowski docenił polską pisarkę za ogląd spraw lokalnych, ale i umiejętność spojrzenia na rzeczywistość z szerszej perspektywy, „z lotu ptaka”, czyli  za połączenie sprytu i dowcipu.
W związku  z tak dużym wyróżnieniem polskiej pisarki Olgi Tokarczuk i uhonorowaniem jej twórczości nagrodą Nobla w bibliotece szkolnej przygotowano ekspozycję książek laureatki. Postać pisarki przybliżono także uczniom na wystawie poświęconej autorce. Przedstawiono jej życie, twórczość, najciekawsze książki oraz kilka cytatów  jej autorstwa. To już piąte wyróżnienie polskich pisarzy za ich dorobek literacki.