Najważniejszy prezent!

„To był czas ogromnego zamieszania w niebie. Aniołki szykowały się do drogi na ziemię, aby tam myszkować po parapetach dziecinnych pokoików w poszukiwaniu listów do Świętego Mikołaja. Roboty było co niemiara. Trzeba przecież wyprostować skrzydełka, wyprać białe szaliczki i czapeczki, wypastować złote buciki…”
Pomocnicy Świętego Mikołaja dużo pracy i obowiązków mają nie tylko w niebie, ale także tu, w naszej lokalnej okolicy. Otóż uczniowie klasy 5f pod opieką pani Barbary Dębowskiej i pani Anety Dziury też wyruszyli w niecodzienną podróż, aby sprawić innym wiele radości i zadowolenia. 3 grudnia odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 im. „Misia Uszatka”, a 10 grudnia z Przedszkola „Tęczowego” nr 4. Podczas wspólnego spotkania piątoklasiści przeczytali młodszym kolegom bajkę o Bożym Narodzeniu pt. „Najważniejszy prezent”, przedstawiającą historię małego chłopca, który marzył tylko o tym, aby mieć rodziców.  Ta niezwykła opowieść przypomina, że w tym świątecznym czasie mogą zdarzyć się rzeczy, dzięki którym ludziom spełniają się marzenia.
Podczas zabawy z przedszkolakami rozmawialiśmy o wigilii, zwyczajach świątecznych, radości i serdeczności jaka panuje wśród ludzi podczas świąt, a także o wspólnych, i jakże ważnych w naszym życiu, spotkaniach rodzinnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki, kolorowanki ze świątecznymi elementami oraz pamiątkowe zakładki do książek.
Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności współpracy oraz wprowadzenie przedszkolaków w wyjątkowy i niezwykły nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.