Witamy pierwszaków - czytelników

W ostatnim tygodniu lutego w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia uroczystego pasowania na czytelników uczniów klas I.
Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak magicznym miejscem może być biblioteka. To miejsce, gdzie dzięki zaklętym w książkach opowieściom możemy przenieść się w zaczarowane miejsca, w odległe czasy, a nawet polecieć w kosmos.
Jednocześnie jak w każdym Uniwersum, w bibliotece obowiązują szczególne zasady. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachowywać się w bibliotece, w jaki sposób wypożyczamy i oddajemy książki oraz zachowujemy ład i prządek na półkach. Poznali również zasady poszanowania książek.
Na zakończenie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na czytelnika, wypożyczyli swoją pierwszą w bibliotece szkolnej książeczkę. W prezencie od bibliotekarzy otrzymali zakładki do książek oraz list do rodziców informujący o uroczystości pasowania oraz o zaletach rodzinnego czytania.